Rychlý kontakt: +420 603 856 161, info@peops.cz
Rekonstrukce bytových jader, bytů a koupelen

Technické provedení rekonstrukce

Revizní zprávy

Solidní firma by Vám měla spolu s projektem rekonstrukce předat také revizní zprávy na elektroinstalace.Součástí by také měli být tlakové zkoušky (voda a odpad).

 

Ventilace

Při rekonstrukci koupelen mají mnohé firmy tendenci zazdít a zaslepit větrák, protože nevěří jeho funkčnosti. Tento krok však může vést pouze ke zvýšení vlhkosti v celém bytě a k následnému objevení plísní. Vhodným řešením je rekonstrukce ventilace a její napojení na vypínač tak, aby se spouštěla automaticky, ať už se vstupem do koupelny, nebo po jejím opuštění. Rovněž je možné spínat ventilaci čidlem vlhkosti, jakmile hodnota vlhkosti vzduchu přesáhne kritickou hodnotu (cca 50%).

 

Usazení vany

Mělo by být provedeno až na konec z toho důvodu, aby se vana nepoškodila. Ve zvláštních případech lze obkládat koupelnu až po usazení vany, tuto práci ovšem svěřte výhradně zručným řemeslníkům a smluvně si ošetřete případné poškození vany.

 

Elektroinstalace

Koupelna musí být vždy napojena na proudový chránič. Při této příležitosti je vhodné vyměnit jističe pro celý byt a v případě možnosti napojit na prodouvý chránič i zbytek elektroinstalací v bytě. Velké množství bytových jader přímo sousedí s kuchyní. Myslete proto na budoucnost a nechte si v rámci rekonstrukce bytového jádra instalovat i třífázový okruh pro kuchyň pro případnou instalaci elektrické varné desky. V budoucnu Vám to ušetří nemalé starosti.

 

Topení v koupelně

Starým přímotopům instalovaným do koupelen již dávno odzvonilo. Nejlepším řešením jsou elektrické topné žebříky. Poskytují příjemný zdroj tepla a zároveň prostor pro sušení ručníků nebo odkládání věcí. Vhodnou termoregulací bytového jádra a zárověň zajištěním správné ventilace těchto prostor můžete velmi dobře předcházet vzniku plísní.