Rychlý kontakt: +420 603 856 161, info@peops.cz
Rekonstrukce bytových jader, bytů a koupelen

Vytápění koupelny – jaké topení zvolit do koupelny

Vedle praktického podlahového topení (které lze bohužel v drtivé většině bytů použít pouze elektrické) se dostávajíc do popředí i nástěnné radiátory, které jsou nejen funkčním, ale i estetickým doplňkem koupelny. Dají se umístit na stěnu i do prostoru, kde mohou posloužit i k oddělení intimní části.

podlahové topení

První tvary koupelnových topidel připomínali žebříky …takže se vžil název žebříkový radiátor. Tyto radiátory jsou stále v oblibě a používají se primárně k sušení ručníků a drobného prádla přímo ve Vaší koupelně. Při sušení ručníků přímo v koupelně nesmíme zapomenout na správné odvětrání koupelny ….nejlépe ventilátor s elektrickou žaluzií (s doběhem) napojený do centrální vzduchotechniky (při rekonstrukci koupelny prosím nepodceňujte důležitost správného odvětrání …předejdete případnému tvoření plísní v nové koupelně) Tyto radiátory se liší tvarem a profilem trubek. Radiátory se mohou doplňovat o různé háčky, zrcátka a odkládací plochy, které vylepší ergonomii Vaší nové koupelny. Topná tělesa elektrických koupelnových radiátorů jsou naplněna vodou, olejem nebo nemrznoucí kapalinou. Uvnitř je topná tyč, která ohřívá topné medium.

zbrik

Regulaci vytápění lze zajistit termostatem (manuální, digitální) nebo tlačítkem s časovým relé (na toto je třeba myslet při stavbě nové koupelny a diskutovat s elektrikářem) Nástěnná tělesa, která se připojují k soustavě stávajícímu topnému systému mají nevýhodu, že se nedají používat mimo topnou sezónu“lze opatřit kombinovaným vytápěním“ (používají se spíše v koupelně v R.D, případné starší byty).

Hitem posledních let jsou topná koupelnová tělesa, která využívají princip infračerveného záření. Tento princip se často přirovnává k vytápění kachlovými kamny. Zatímco ostatní topidla ohřívají vzduch ve Vaší koupelně od kterého se následné ohřívají předměty (také Vy) tak infračervené paprsky akumulují teplo do předmětů od kterých se sekundárně ohřeje vzduch. Tím se zlepšuje tepelný komfort a koupelnu stačí vytápět na nižší teplotu. Tento druh přenosu je také zdravější ….. nevíří se prachové částice vlivem teplého vzduchu (neplatí pouze pro koupelny ale také pro zbytek bytu). Infračervená topidla mohou mít různé tvary (ploché desky, zrcadla, obraz, plastické tvary, nebo předmět postavený do prostoru koupelny).

infra topeni zrcado

PŘI SÁLAVÉM VYTÁPĚNÍ DOCHÁZÍ K POCITU TEPLA UŽ PŘI TEPLOTĚ VZDUCHU 15°C

Všechny dostupné technologie vytápění koupelny Vám profesionálně realizuje specialista na rekonstrukce bytových jader – firma PEOPS.

Jako částečný zdroj byl využit časopis moderní byt.